ADNAN MENDERES HAVALİMANI TRANSFER

Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin İzmir ilinde hizmet vermekte olan uluslararası bir havalimanıdır. Şehrin merkezinin 14 km güneyinde bulunmasının yanı sıra Gaziemir ilçesi sınırlarındadır. Ülkenin en işlek 4. büyük havalimanı olan havalimanının ismi ise, 1950- 1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti’ne başbakanlık yapan Adnan Menderes’ten gelmektedir. 17 Kasım 1987 de açılmış olan havalimanının ismi için Kenan Evren 9 Eylül isteğinde bulunmuş olsa da reddedilerek Adnan Menderes Havalimanı olarak resmileşmiştir. Havalimanı sahibi Devlet Hava Meydanları işletmesidir. Havalimanının işletmecisi ise TAV Havalimanları’dır.  Bu havalimanında uçuş düzenlemekte olan 66 şirket bulunmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Transferlerimiz, Şehir Merkezi, Çeşme , Alaçatı, Urla, Bornova, Karşıyaka gibi bir çok ilçeye gerçekleştirilmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında 6 Kişilik Mercedes Vito araçlarımızın yanı sıra Minibüs ile transfer hizmeti alabilir ve Şoförlü araç kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Aynı şekilde İzmir'den Kuşadası-Didim ve Bodrum gibi daha uzak noktalara da ulaşım hizmeti sağlanmaktadır.

Kemp Turizm olarak Şehirlerarası şoförlü araç kiralama hizmetimizde bir çok ilde olduğu gibi İzmir de vermekteyiz

Adnan Menderes HAvalimanında Havaş hizmetide bulunmaktadır.

Otobüs İle Ulaşım: İzmir Büyük Şehir Belediyesine bağlı olan, ESHOT Genel Müdürlüğü, havalimanı ulaşımı için otobüsler tahsis etmiştir. 24 saat çalışmakta olan otobüsler şunlardır:

  • 200 numara: Havalimanı – Mavişehir

  • 202 numara: Havalimanı – Alsancak Cumhuriyet Meydanı

  • 204 numara: Havalimanı – İzotaş ( Bornova- Metro- Otogar )

İzban ile Ulaşım

Kuzey ve güney yönlü olmak üzere 31 duraktan oluşmakta olan İzmir izban hattının yönlerine göre başlangıç ve varış noktaları şöyledir;

  • Kuzey Yönlü Hat: Aliağa Depo Alanından başlayarak Salhane İstasyonu

  • Güney Yönlü Hat: Halkapınar istasyonundan başlayarak Cumaovası Depo Alanı

Havalimanına metroyla ulaşım sağlamak isteyenlerin, Aliağa’dan başlamakta olan metro hattını kullanarak, Adnan Menderes Havalimanı durağında inmeleri gerekmektedir.

Aylık ortalamasına bakıldığında 255 bin uçak trafiğinin yaşanmakta olduğu havalimanında günlük minimum olarak 100 uçaklık bir trafiğin yaşandığını belirtmek doğru olacaktır.

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Vip Transfer Hizmeti

tursab-dds-13077.png