ESENBOĞA HAVALİMANI TRANSFER

Esenboğa Ankara Havaalanı Transfer ve Ulaşım Detayları

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer ve ulaşım seçenekleri için konforlu ve güvenli transfer hizmetlerimizden yararlanarak ekonomik ve VIP ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için ya da havaalanından gideceğiniz yere hızlı ve ayrıcalıklı bir şekilde ulaşmak için KEMP TURİZM’yu tercih edebilirsiniz.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Esenboğa Havalimanı; Çankaya'ya 44 kilometre, Kızılay'a ise 30 kilometre uzaklığında bulunuyor. Esenboğa Havaalanı'nda metro ulaşımı olmadığı için özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde toplu taşıma araçlarında gecikmeler olabiliyor. Belediye otobüsleri ve EGO’nun Esenboğa Havalimanı’na sadece birer seferi bulunuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer Hizmetleri

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabilmek için toplu taşıma ya da özel araç yerine VIP transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz saatte kullanabileceğiniz VIP transfer uygulamaları sayesinde uçağınızı kaçırma stresi yaşamadan havaalanına ulaşabilirsiniz. Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için hizmet almanızı sağlayan aplikasyonlardan biri olan KEMP TURİZM’yu mobil cihazlarınıza indirerek kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca KEMP TURİZMtravel.com üzerinden 6 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. VİP araçlarla, Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmeti için KEMP TURİZM’nun sağladığı avantajlar ise şöyle:

 • Güvenli ve konforlu yolculuk

 • Eğitimli ve güler yüzlü sürücüler

 • Stressiz, keyifli ve ekonomik seyahat imkanı

KEMP TURİZM ayrıcalıklarından yararlanmak için Google Play Store ya da App Store üzerinden KEMP TURİZM mobil aplikasyonunu indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Ulaşırsınız?

Esenboğa Havaliman'na; otobüs, taksi, özel otomobil, Havaş ve aktarmalı olarak metro ile ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’na Otobüsle Nasıl Ulaşırım?

Esenboğa Havalimanı'na 442 No'lu belediye otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. AŞTİ ile Esenboğa Havalimanı arasında sefer yapan belediye otobüsü ile Güvenpark, Ankara Spor Salonu ya da Atatürk Kültür Merkezi duraklarından da biniş yapabilirsiniz. 442 No’lu belediye otobüsleri gece saatlerinde saat başı, diğer saatlerde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Ayrıca 491 No'lu EGO ile Dumlupınar, Kutuören, Yazır, Melikşah semtlerinden havaalanına ulaşabilirsiniz. 491 No’lu otobüs ise hafta içi 6, cumartesi günleri 5, pazar günleri ise günde 3 sefer yapıyor.

Esenboğa Havalimanı’na Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşım sağlayan metro bulunmuyor. Ancak metro güzergahı üzerinden AŞTİ durağında inerek 442 No’lu otobüs ile havaalanına aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Taksiyle Ne Kadar Tutar?

Esenboğa Havalimanı, Ankara merkezine uzakta olduğundan merkeze yakın ilçelerden taksiyle ulaşım oldukça pahalı olabilir. Ayrıca işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde taksi bulmanız zorlaşabilir. Hava durumuna bağlı olarak da Esenboğa Havalimanı’na taksi ile ulaşımda gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ankara’da taksimetre açılışı 2018 itibariyle 4 TL iken kilometre başı ücret ise 3 TL. Otoyol gibi ücretli geçişler taksimetre ücretine dahil edilmiyor. Esenboğa Havalimanı’na belli merkezlerden taksi ile ulaşım süresi ve taksimetre ücretleri şöyle:

 • Kızılay Esenboğa Havalimanı taksi ile ulaşım süresi ortalama 35 dakika, taksimetre ücreti ise yaklaşık 80 TL

 • Çankaya Esenboğa Havalimanı taksi ile ulaşım süresi yaklaşık 60 dakika, taksimetre ücreti ise ortalama 130 TL

 • Gölbaşı Esenboğa Havalimanı taksi ile ulaşım süresi ortalama 45 dakika, taksimetre ücreti ise yaklaşık 130 TL

 • Sincan Esenboğa Havalimanı taksi ile ulaşım süresi ortalama 80 dakika, taksimetre ücreti ise yaklaşık 220 TL

Esenboğa Havalimanı’na Otomobille Ulaşım

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmetine alternatif olarak, otomobil ile ulaşım için Kızılay’dan farklı güzergahlar kullanabilirsiniz. D140 ve Anadolu Bulvarı üzerinden yaklaşık 40 dakikada, Özel Bulvarı üzerinden ise 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Çankaya’dan Esenboğa Havalimanı’na arabayla Özel Bulvarı üzerinden ortalama 50 dakikada, Ankara Çevre Yolu üzerinden 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Gölbaşı’ndan Esenboğa Havalimanı’na aracınızla Mevlana Bulvarı ve Özel Bulvarı’nı kullanarak 40 dakikada, Ankara Çevre Yolu’nu kullanarak 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’nda Otopark ve Vale Servisi

Esenboğa Havalimanı’nda katlı otopark, açık otopark ve vale park hizmetleri bulunuyor. Abonelik sistemine de sahip olan otoparkta ücretlendirme kullanım süresine göre belirleniyor. Esenboğa Havalimanı otopark ve vale hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Türkiye’nin en yoğun havaalanlarından biri olan Esenboğa’da açık ya da katlı otoparkta park yeri bulmak zor olabiliyor. Park yeri aramamak için vale park hizmetini de kullanabiliyorsunuz. Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmetinde otopark ve vale hizmetine ödeceğiniz miktardan tasarruf sağlarsınız.

Esenboğa Havalimanı’na Havaş ile Nasıl Gidilir?

Havaş otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz duraklar şöyle:

 • Özel Bulvarı

 • Pursaklar

 • Çevreyolu

 • Batıkent Kavşağı

 • 75.Yıl Hipodromu

 • Fatih Sultan Mehmet Bulvarı

 • Şaşmaz Kavşağı

 • Şaşmaz Bulvarı

 • Sakıp Sabancı Bulvarı

 • AŞTİ

AŞTİ’den her 30 dakikada bir hareket eden Havaş otobüsleri 22.45’ten sonra son seferini 23.45’te yapıyor. İlk sefer ise saat 02.15’te başlıyor. AŞTİ Esenboğa Havalimanı arası mesafe HAVAŞ otobüsleri ile ortalama 50 dakika sürüyor.

Kemp Turizm olarak Şehirlerarası şoförlü araç kiralama hizmetimizde bir çok ilde olduğu gibi Ankara'da da vermekteyiz. Ankara Şoförlü Araç Kiralama seçeneklerimiz ve Esenboğa Havalimanı Transferlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

 • Instagram Social Icon
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon

Vip Transfer Hizmeti

tursab-dds-13077.png