Ara
  • kemptur.com

Assos Behramkale


Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinin Behramkale köyü günümüzde Assos olarak bilinir. Merkez adını antik liman kenti Assos'tan alıyor. Kentin girişinde yol ikiye ayrılıyor. Bir yol sahile, diğeri ise tarihi kentin kalıntılarına gidiyor. Eylül sonunda Assos'ta gösteri sanatları festivali yapılıyor.

İstanbul'a 400, Ankara'ya 734, İzmir'e 238, Ayvalık'a 126 km mesafedeki Assos'a direkt otobüs yok.

Çanakkale Otogarından kalkan minibüslerle Ayvacık'a oradan da Behramkale'ye ulaşmak gerekiyor. Dolmuşlar sahile iniyor. İzmirDen Edremit güzergahı takip edilip,Küçükkuyu'dan sonra Assos kavşağına varılıyor. Ankara çıkış noktası alındığında Assos'a Eskişehir-Bursa-Balıkesir-Edremit yolu üzerinden gidiliyor.


Konaklama için moteller, Butik oteller , yarım pansiyon oteller ve oteller mevcut.

Assos'ta gezilecek yerler; Athena tapınağı, Behramkale köyü,Smintheion, Hüdavendigar Camii,Babakale. Behramkaleden sonra batıya doğru sırayla Korubaşı,Kuruoba,Balabanlı,Koyunevi gibi yerleşimler küçük turlara uygun.

Bektaş köyüne gittiğinizde son yıllara kadar kullanılan taş değirmeni görmek mümkğn. Sivrice feneri görülmeye değer. Sivrice'De moteller ve pansiyonlarda konaklama yapabilirsiniz.

sakinlik isteyenler için diğer bir önerimizde Sokakağzı mevkii.

Güzergahınızda görülmesi gereken antik yerler ise; güneyden kuzeye : Khyrse,Larisa,Kolona,. Aleksanderia Troas da bir zamnlar ünü dünyaya yayılan bu ocaklardan çıkan taşları görmek mümkün. Bu taşları yerinde görebildiğiniz gibi çok sıradan bir mekanda örneğin Koruoba da bulunan köy kahvesinin bahçesinde Roma devrine tarihlenen kaideler masa olarak kullanırken görmeniz mümkün.

#Assostur #KurumsalAsosgezi #Asoskonaklamalıtur #Asosşoförlüaraçkiralama #Asosminibüskiralama #istanbulAsosvipşoförlüaraç

15 görüntüleme
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

KEMP TURİZM TAŞIMACILIK ORGANİZASYON LTD ŞTİ

Telefon : 0 (216) 684 00 10

Web  : http://www.kemptur.com    -  Mail  : info@kemptur.com

Yenişehir Mah. Sümbül Sok. Sweetlife Center 6-2-3 

Pendik – İstanbul

Şoförlü Araç Kiralama

Havalimanı Transfer

Havalimanı Karşılama

Personel Servis Hizmeti

Vip Transfer Hizmeti