Ara
  • kemptur.com

KalkanEski Rum evleri ve küçük yat limanıyla Kalkan en ilgi çekici tatil beldelerinden. Kalkan 1920'li yıllara kadar küçük bir balıkçı köyüydü. Şimdilerde ise Akdeniz ruhunu yaşatan tatil beldelerinden biri.

Antalya havalananına uzaklığı 170 km. Kaş'a uzaklığı 27 km.

Kalkan'ın içinden denize girilebiliniyor. Sahilden kalkan tekneler ile çevredeki plajlara ulaşmak mümkün.

Kaputaş Plajı ;Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde ,sarp kayalıklarla çevrili ve aynı adla anılan bir kanyonun denize kavuştuğu noktada yer alıyor.Kumsalın arkasındaki üç kilometrelik vadi yukarıdaki Sarıbelen köyünden başlıyor. Bembeyaz çakıl taşlarıyla kaplı, açık yeşilden laciverte doğru değişen renk tonlarına sahip deniziyle dünyanın en güzel plajları arasında adı sıkça duyulan Kaputaş'a karayolundan tam 187 basamaklı merdiven ile iniliyor. Çoğu zaman durgun olsa da ,hafif rüzgarlı havalarda devasa dalgalarla kıyıları döven serin suları ,yazın sıcaktan bunalanların tercihi.

Plajın ardındaki derin vadi,doğanın yeryüzü şekillerini nasıl ince ince işlediğini bize gösteriyor.

Özellikle kış aylarında vadiden denize doğru akan sular ,kumsalda herhangi bir yapılaşmaya izin vermiyor. Önceki yıllarda demir profiller ve beton kullanılarak inşa edilmeye çalışılan kafeterya türü küçük yapılar , doğanın kendini koruma refleksiyle karşı duruşu sayesinde yıkılıp gitmiş.

#kalkan #kalkananasılgiderim #antalyahavalimanıkalkanaraç #kalkanaraçkiralama #kalkanvipşoförlüaraçkiralama #antalyakalkanarasıtransferfiyatı #antalyagezi #kurumsalgezi #kalkangezilecekyerler

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Vip Transfer Hizmeti

tursab-dds-13077.png