Ara
  • kemptur.com

İstanbul'da Servislerde L Plaka Dönemi

En son güncellendiği tarih: 19 Kas 2019

İstanbul için Servis Taşımacılığı yapmak artık sadece Minibüs sahibi olan kişilerin girebileceği bir iş alanı olmaktan çıktı. Bununla birlikte personel servisi yada okul servis taşımacılığı yapmak için İBB nin çıkarttığı Servis Taşımacılığı Kartı sahibi olmak ve bunu aracına işletmek gerekiyor.

İzmir,Ankara,Bursa,Eskişehir ve daha bir çok ilde plaka tahditi olarak geçen uygulamaya artık İstanbul Servis taşımacıları da dahil oldu.

Servis taşıma sektörünü disiplin altına almak, korsan taşımacılığı engellemek için yapılan düzenleme sonrası artık L Plaka nın değerinin ileride ne olacağı merak konusu.

Şuan için herhangi bir satış yada devir söz konusu değil.

Eskiden beri servisçilik yapan araç sahiplerine verilen hak ile ücretsiz olarak bu taşıt kartlarını alma hakkı verildi.

Yani Personel Taşıma sektörüne artık yeni araç girmesi oldukça zor.

İşletmelerinde bu durumda servis maliyetleri artacak gibi duruyor.

İşletmeler çalıştıkları servis şirketleri ile artık daha verimli alternatif yollar arayıp maliyetlerini kontrol altında tutmak için gereken özeni göstermek durumunda kalacak.

İstanbul'da ki personel servis şirketleri ise yeni geçilen bu düzenlemeyi destekliyor, korsan servisler gibi bu işi yapan merdiven altı servis şirketlerinin de piyasadan çekilmesini temenni ediyorlar.

Fiyatlarda değil hizmet ve innovasyonda rekabet olması yönünde açıklama yaptılar.

Personel Servis şirketleri ve Okul Servis Şirketleri artık araç evrakları ve sürücü evrakları olarak bir düzenlemeye sahip şimdi yapılması gereken en önemli konu denetimler.


18 görüntüleme
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Vip Transfer Hizmeti

tursab-dds-13077.png