Ara
  • kemptur.com

UBER ARTIK İSTANBUL’DA SADECE TAKSİ

En son güncellendiği tarih: 14 Tem 2020

Global Uber firması XL olarak adlandırdığı araç segmentini (yani mercedes vito) istanbul’da hizmet çağırmayı durdurdu.

Kullanıcılar artık sadece UBER den sarı ve turkuaz taksilere çağrı gönderebilecek.

Peki en fazla rağbet gören bu araçlarla hizmet neden kaldırıldı ?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça karmaşık, kendilerinin açıkladığı durum yasal mevzuatlar gereği...

Hal boyle olsada Turizm taşıma şirketleri ve seyahat acenteleri tarafından bu araçlar hali hazırda İstanbul’da ve bir çok ilde uzun yıllardır kullanılıyor.

Ancak burdaki durum dönüp dolaşıp bütün dünyada olduğu gibi UBER in çalışma sistemine ve taksilere takılıyor.

işte bu yoldan serbest yolcu alma işlemi özellikle son 1 senedir zaten UBER araçlarının belası haline gelmişti. Bu araçlar çevirmeye girdiğinde aplikasyondan yolcu çağırıldığı için polisler tarafından bağlanıyor ve 30-60 gün garajlara çekiliyordu.

UBER’in memnuniyet oranı ve kullanım oranı en yüksek olan bu araçlar ile taşımacılık yapmayacak olması İstanbul’daki popularitesini oldukça düşüreceği kesin.

Kararı yerel seçimler öncesi siyasi bir oy potansiyelini kullanma olarak gören ve ileride tekrar açılacağını öne süren görüşlerde var.

Ancak milyona yakın kullanıcısı olan UBER bakalım Türkiye’de bu şekilde ayakta kalabilecekmi? Çünkü Taksilerin şikayet oranları hali hazırda ülkemizde oldukça yüksek.

Yeni İstanbul Havalimanında şehir dışında olduğunu düşünürsek, havalimanı ulaşımda şuanda ciddi bir problem olacak gibi duruyor.

UBER sadece gelen talepleri karşılamak adına son 2 sene içerisinde İstanbul’da 1.000 araca kadar çıkmıştı. Şimdi ise bukadar araç ve sürücüsü açıkta kaldı.
23 görüntüleme0 yorum
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Vip Transfer Hizmeti

tursab-dds-13077.png